Новости

В Україні легалізували криптовалюти

В Україні легалізували криптовалюти

Верховна Рада прийняла в другому читанні закон "Про віртуальні активи". Він дозволяє використання в Україні криптовалют та роботу криптобірж.

Загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила два трильйони доларів, а Україна – одна зі світових лідерів за використанням криптовалюти, щоденний обіг віртуальних активів складає мільярд гривень, коментує міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише "Хмарочос".

"Але все це перебуває в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальним активом не сплачуються податки", – зазначає міністр.

Наразі криптовалюту легалізували лише кілька країн, серед яких Німеччина, Люксембург і Сінгапур.

Віртуальні активи не можуть бути засобом платежу на території України – єдиним таким засобом залишається гривня, наголосили в Національному банку.

"Водночас ми вивчаємо можливість випуску власних цифрових грошей – е-гривні… Цифрові гроші Національного банку – електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є НБУ", – зазначив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Учасники ринку криптовалют повідомили dev.ua, що головна перевага, яку вони отримають від нового закону, – це поява правового поля для володіння цифровими активами.

"Але ми повинні пам’ятати, що в кращому випадку ми можемо захищати своє право, якщо сторона, яка його порушує, ідентифікована. Через технічні властивості блокчейну виконання судового рішення про повернення самого активу може не здійснюватися", – зазначає засновник Rarify.tech Лаша Антадзе.

"Є момент, який може багатьох збентежити. І це жорстка умова Нацбанку – “крипта” не визнається засобом платежу. Можна буде нею розплачуватися через шлюзи – проводити оплату через гривню", – додає керівний партнер "Юскутум" Артем Афян.

Нагадаємо, Visa та PayPal дозволили використовувати криптовалюту для транзакцій.