Під обстрілами та з одним двигуном: пілот розповів про небезпечні польоти в "Азовсталь" (відео)

Пілот вертольота, який доставляв вантажі та евакуював поранених із меткомбінату “Азовсталь" у Маріуполі, поділився деталями військової операції.
Інтерв'ю з ним опубліковано в акаунті Сухопутних військ ЗСУ на Facebook.
Головні історії дня
За словами льотчика, операція планувалася українською розвідкою.
Екіпаж міг одержати великий обсяг інформації за короткий проміжок часу.
"Кожен випадок, коли виконувався політ, – це індивідуально. У когось була доба, у когось був тиждень на підготовку, а у когось – лічені години", – розповів пілот, особистість якого не розголошується.
Він зазначив, що шлях до "Азовсталі" лежав під щільною ППО росіян, і в одній тільки в зоні посадки було три зенітно-ракетні комплекси.
Тому пілоти намагалися не входити до зони поразки ППО. Для цього важливо було знати всі природні та штучні перешкоди на шляху.
"Згідно з тактикою, всім математичним розрахункам, це було не те що складно – це було майже неможливо виконати. Але практика показала, що це можливо виконати, і ми виконували", – сказав український пілот.
За його словами, весь екіпаж розумів, що у 90% випадків є ризик не повернутися назад, але водночас усі усвідомлювали, що доставити вантаж та забрати людей конче необхідно.
"Але вже в Маріуполі, коли йшло вивантаження вантажу, це було почуття ейфорії. Нам здавалося, що якщо ми прилетіли і стоїмо тут – у зоні поразки трьох ЗРК – і вивантажуємось, то ми як королі світу, ми вже перемогли, і все буде добре ", – розповів він.
Він також зазначив, що по дорозі назад у його вертоліт потрапила ракета ПЗРК і відмовив один двигун.
Іншому гелікоптеру, який йшов позаду, пощастило менше – він упав і весь екіпаж загинув.
"На борту було 20 поранених, і ми розуміли, якщо ми сядемо десь у полі, то як їх забирати та евакуювати далі – буде потрібно ще один вертоліт, а це вже незапланована операція – тому ми просто летіли до місця посадки", - зазначив. пілот.
Нагадаємо, що раніше з'явилися унікальні кадри польотів українських гелікоптерів на "Азовсталь".
За словами командира полку "Азов" Андрія Білецького, "навіть армія США не зважилася б на такі ризики".
"Наші воїни входили на 100 кілометрову зону контролю противника, не боячись при цьому потужну ППО та повітряний патруль ворога", - заявив він.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш телеграм канал!