rus
Українська

Размещение иностранных войск в Украине: безопасность или риск?

Павел КлимкинПавел Климкин

Размещение иностранных войск в Украине: безопасность или риск?

БЛОГ

Слова словацкого премьера Фицо о размещении войск партнеров на нашей территории не должны вызывать безумного ажиотажа. Эта тема давно обсуждается в военном и экспертном сообществе Запада, в политическом, кстати, тоже, хотя и непублично. Я являюсь большим фанатом такого подхода в принципе – не только в отношении войск, но и инфраструктуры.

Далее текст на языке оригинала

Однак те, як зараз це обговорюється, ставить перед нами декілька непростих питань.

По-перше, ці війська можуть розміщуватися таким чином, щоб не створити враження прямої залученості Заходу до війни, а такого враження там дуже не хочуть, через загрозу ядерної ескалації. Тобто потрібно рішення про стале припинення вогню з усім необхідним "антуражем".

По-друге, якщо це рішення буде прийняте і реалізоване до повної деокупації, то це створить майже класичний "корейський" сценарій з присутністю сил по обидві сторони.

По-третє, умови безпеки для цих військ на нашій території передбачатимуть координацію з нашими союзниками всіх дій щодо території РФ та, у разі незавершеної деокупації, також й окупованих територій. Тобто процес звільнення окупованих територій може стати можливим лише політичним шляхом.

І нарешті, по-четверте, це може стати своєрідним "лайтовим" варіантом НАТО для нас на невизначену перспективу і стати замінником справжнього НАТО.

Список непростих питань та викликів можна продовжити, водночас цей варіант дійсно надає нам реальні важелі, без яких ми не будемо почуватися у безпеці.

В якийсь момент ми можемо постати перед дуже непростим вибором і робити його буде потрібно свідомо, з детальним стратегічним аналізом всіх "плюсів" та "мінусів", звісно на фоні тих можливостей та умов, які у нас будуть.