У Саудівській Аравії відкрили древнє місто, якому 2000 років

Вперше за 2 тисячі років туристи у Саудівській Аравії матимуть можливість побачити стародавнє пустельне місто Хегра, або Мадаїн Саліха. Це стало можливим завдяки державній політиці розширення туристичних можливостей та торгівлі країни, в рамках якої було проведено масштабні археологічні роботи.
Про це пише видання My Modern Met.
Головні історії дня
Хегра використовувалась як важливий центр міжнародної торгівлі під час існування цивілізації набатейців.
Читайте також: В Хорватії знайшли древній некрополь 4-5 століття нашої ери: найважливіша знахідка в історії острова
"Хто побудував ці гробниці? Хто люди, які створили Хегру? Звідки вони взялися? Скільки вони були тут? Знання про Хегр дуже важливі", – каже археолог древнього Близького Сходу, професор Університету Майамі Деві Граф.
Археолог Лайла Нєм, співдиректор археологічного проекту Hegra - французько-саудівського партнерства, яке працює над розкопками, розповідає, чому набатейці залишаються такою таємницею, незважаючи на їхній вплив.
"Причина, чому ми не знаємо про них багато, полягає в тому, що ми не маємо книг або джерел, написаних ними, які розповідають нам про те, як вони жили і вмирали, яким богам поклонялися, – каже вона. – У нас є тільки зовнішні джерела, які говорять про них. Вони не залишили великих міфологічних текстів, подібних до тих, які ми маємо про Гільгамеша і про Месопотамію".
Подібно до туристів у Петрі, відвідувачі Хегра побачать красу 111 могил, розкиданих пустельним містом. На їхню орнаментацію та архітектуру явно впливала грецька, римська та єгипетська культури, символізм яких міститься в їхній міфології.
Нагадаємо, у Лондоні розкопали мавзолей давньоримської доби, де ховали багатіїв.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!