ЗСУ просунулись у Бахмуті на 2 км, ворог бреше про нестачу в них зброї, – Маляр

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр прокоментувала ситуацію на Бахмутському напрямку. За її словами, успіхи українських захисників беззаперечні.
Маляр нагадала, що російські ЗМІ та телеграм-канали час від часу публікують різну інформацію щодо ситуації у місті-фортеці Бахмут. І аналіз цих повідомлень показує, що "для ворога це місто має надважливе значення. Майже сакральне".
Головні історії дня
За словами заступниці міністра, росіяни час від часу заявляють про власні успіхи на цьому напрямку фронту, а іноді й відверто бреше про наше військове командування.
Читайте також: Військовий експерт прокоментував спроби росіян захопити Бахмут
"Разом з тим ворог дає неправдиву інформацію про нестачу зброї, чим, ймовірно, має на меті виправдати реальну ситуацію", – додала вона.
Маляр натомість назвала "реальну ситуацію" за тиждень:
- Ворогу не вдалось реалізувати свої плани;
- Ворог зазнав великих втрат живої сили;
- Наші оборонці просунулись на Бахмутському напрямку вперед на 2 км;
- Жодної позиції у Бахмуті цього тижня ми не втратили.
Читайте також: ЗСУ пішли в контрнаступ на окремих ділянках в Бахмуті – Сирський пояснив, що відбувається
Тим часом в Інституті вивчення війни заявили, що українські сили, ймовірно, прорвали деякі російські лінії під час локалізованих контратак поблизу Бахмута. В ISW нагадали, що командувач Східної групи військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив: російські війська відступили до двох кілометрів за російськими рубежами на невизначених ділянках Бахмутського фронту. Ця заява Сирського викликала відповідь власника ПВК "Вагнер" Євгенія Пригожина, що українські війська почали контрнаступ і відбили три кілометри території в Бахмуті та навколо нього.
"Розподіл сил оборони в поєднанні зі змінами в геометрії бойового простору також свідчить про те, що небезпека російського оточення значних українських сил у Бахмуті, можливо, минула. Сили "Вагнера", ймовірно, продовжуватимуть проводити фронтові наступи на Бахмут, що дозволить українським силам проводити організований відхід із загрозливих районів у більш дрібному частковому охопленні, а не стикатися з великим оточенням", – кажуть в Інституті.
Нагадаємо, у Бахмуті на Донеччині майже рік тривають запеклі бої, однак російським інтервентам не вдається встановити контроль над містом, попри те, що туди закидають величезну кількість "вагнерівців". За даними Білого дому, з грудня 2022 року росіяни втратили у Бахмуті близько 100 тисяч осіб.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!