Аргентина стала переможцем Чемпіонату світу-2022 у Катарі

Дутік Катерина

Чемпіонат світу 2022 - хто переміг в ЧС 2022
Аргентина та Франція зустрілись у фіналі Мундіалю в Катарі

18 грудня у футбольному світі значна подія – фінал Чемпіонату світу-2022. На перемогу претендували національні збірні Аргентини та Франції.

Але з рахунком 3:3 перемогу здобули аргентинці, завдяки більшій кількості забитих голів за серією пенальті. Гра відбулась на стадіоні "Лусаїл-Айконік" у Лусаїлі (Катар).

Перший гол у футбольному поєдинку забив Лео Мессі з пенальті. Він розвів м'яч і воротаря по різних кутах на 22 хвилині. Це 12-й м'яч Мессі в рамках чемпіонатів світу, 6-й – в Катарі.

На 35-й хвилині рахунок став 2:0 на користь Аргентини. Моліна дав пас на Маккалістера, а той з кута штрафного майданчика віддав гольову передачу на Анхеля Ді Марію.

На 80-й хвилині Кіліан Мбаппе здобув один голом для збірної Франції, забивши з пенальті. Вже через хвилину Мбаппе зрівняв рахунок на 2:2.

В основний час команди не змогли визначити переможця.

В екстратайм, на 109-й хвилині, Ліонель Мессі забив ще один гол. Після Мбаме знову зрівняв рахунок.

За серією пенальті збірна Аргентини здобула перемогу на Чемпіонаті світу з футболу 2022.

Стартові команди

Аргентина: Е. Мартінес – Акунья, Отаменді, Ромеро, Моліна – Мак Аллістер, Фернандес, Де Пауль, Ді Марія – Альварес, Мессі.

Запасні: Армані, Рульї, Фойт, Тальяфіко, Гомес, Монтьєль, Паредес, Пеццелья, Паласіос, Корреа, Алмада, Паредес, Родрігес, Дібала, Лаутаро Мартінес.

Аргентина Франція ЧС 2022 - Кіліан Мбаппе - Ліонель Мессі
Ліонель Мессі. Джерело: Getty Images

Франція

Стартові: Льоріс – Т. Ернандес, Упамекано, Варан, Кунде – Рабйо, Чуамені, Грізманн – Мбаппе, Жиру, Дембеле.

Запасні: Манданда, Ареола, Павар, Конате, Фофана, Дісасі, Гендузі, Муані, Верету, Саліба, Коман, Камавінга, Тюрам.

Аргентина Франція ЧС 2022 - Кіліан Мбаппе
Кіліан Мбаппе. Джерело: Associated Press

Як Аргентина потрапила до фіналу

У перших матчах Чемпіонату світу збірна Аргентини під керівництвом Ліонеля Скалоні сенсаційно програла Саудівській Аравії (1:2). Після команда здобула дві важливих перемоги над Мексикою (2:0) та Польщею (0:2).

В 1/8 фіналу аргентинці обіграли Австралію з рахунком 2:1. У чвертьфіналі вони перемогли Нідерланди завдяки серії пенальті. У півфіналі "альбіселесте" з рахунком 3:0 розгромили хорватів.

Як Франція потрапила до фіналу ЧС-2022

Щоб потрапити до плейоф збірна Франції під керівництвом Дідьє Дешама перемогла наступні команди:

• Австралію з рахунком 4:0.
  • Данію з рахунком 2:1.

Проте французи програли Тунісу (0:1). Все ж, з групового етапу вони вийшли з першим місцем.

В 1/8 фіналу французи розгромили Польщу (3:1), а у чвертьфіналі здолали Англію (2:1). У півфіналі підопічні Дідьє Дешама здолали збірну Марокко з рахунком 2:0.

Нагадаємо, у Китаї на трансляції матчів чемпіонату світу з футболу, що проводиться у Катарі, накладається фільтр, який автоматично додає захисні маски на всі обличчя у кадрі.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!