Десятки людей загинули через вибух в мечеті Кандагара

Понад 30 людей загинули в результаті вибуху на півдні Афганістану під час п'ятничної молитви.
Повідомляється також про десятки постраждалих, пише Al Jazeera.
Головні історії дня
За даними органів охорони здоров'я провінції, щонайменше 32 людини були вбиті і 45 поранені в результаті вибуху в шиїтській мечеті в місті Кандагар.
Вибух в п'ятницю вдень прогримів в мечеті Бібі Фатіма, найбільшій шиїтській мечеті в місті.
Представник міністерства внутрішніх справ Сайед Хості підтвердив у Твіттері, що стався вибух.
За його словами, в район події прибули спецпідрозділи Талібану, "щоб визначити характер інциденту і притягнути винних до відповідальності".
Свідки повідомили журналістам, що чули три вибухи - один біля головної двері мечеті, інший - в самій мечеті, а третій - там, де віряни вмиваються.
Також в ЗМІ з'явилася інформація, що на мечеть напали чотири терориста-смертника. Двоє підірвали свої бомби біля воріт, дозволивши двом іншим забігти всередину і нанести удар по прихожанам.
Повідомляється, що п'ятничні молитви в цій мечеті зазвичай відвідують близько 500 осіб.
На фотографіях, розміщених в соціальних мережах, видно, що на залитій кров'ю підлозі мечеті багато людей, по всій видимості, вони вбиті або серйозно поранені.
Джерела в лікарнях міста повідомляють про наплив пацієнтів, очікується, що постраждалих може бути дуже багато.
Репортери, які працюють в Кабулі, констатують, що напад в Кандагарі (місто-оплот руху "Талібан"), схоже, є своєрідним сигналом суспільству, що "всюди небезпечно".
"Упор на безпеку, який таліби завжди використовували, кажучи, що вони єдина група, яка може забезпечити безпеку в країні, зараз опинився під серйозним питанням", - додала журналістка Al Jazeera.
Інцидент стався через тиждень після того, як десятки людей були вбиті і більше 100 чоловік були поранені, коли була атакована мечеть в північній провінції Кундуз. Тоді таліби обіцяли швидко відреагувати і притягнути до відповідальності винних у нападі на Кундуз.