"В наш – так, не в "деенерівський": жителі Маріуполя розповіли, чи хотіли б вони повернутись у місто після відбудови (відео)

Світлана Ліщинська родом з Маріуполя зняла фільм, у якому ділиться своїми спогадами, розповідає історію стосунків із містом та розмовляє з біженцями зі зруйнованого окупантами міста.
Режисерка документального фільму Світлана Ліщинська зняла його, щоб згадати разом із мешканцями Маріуполя, яким було місто до того, як його зруйнували російські війська.
Головні історії дня
"Герої фільму – люди, завдяки яким місто розквітало і розвивалося, люди, які вкладали в місто всю свою душу, а коли росія вирішила "звільнити" місто, ці люди опинилися без міста та без дому. Від минулого залишилися лише уривчасті кадри з телефонів і деякі фотографії, які не видалили під час проходження фільтраційних блокпостів", – пишуть в описі до фільму.
Режисер разом зі своїми співрозмовниками переживає втрату: "Цей фільм дуже особистий. Це фільм-прощання. Це режисерська ода розстріляній батьківщині".
Фрагмент документалки поширюють у соцмережах. На ньому біженці відповіли на питання, чи хотіли б вони повернутись у Маріуполь після відновлення. Мешканці міста дуже хочуть повернутись в український Маріуполь, та впевнені, що після відновлення, він вже буде "не таким", адже відремонтувавши будівлі, спогади не зітреш.
Окупанти намагаються знищити все українське у цьому місті, яке вони майже зрівняли з землею. Напередодні, міська рада Маріуполя повідомила, що окупанти знищили мурал "Мілана", присвячений дівчинці, що втратила свою матір через російську агресію.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!