Формуємо гардероб для новонародженого
Одяг для новонароджених – це спеціальна група товарів, до якої входять різноманітні моделі, що призначені для малюків від народження до 1,5 років. Немовлят завжди одягають по-іншому, ніж дітей старшого віку. Це пов'язано з їхньою залежністю навіть від незначних перепадів температури.
Довгий час чи не єдиним одягом новонародженого були пелюшки. Туге сповивання вважалося дуже корисним для формування правильної постави та розвитку кістково-м'язової системи. Але особливо зручним воно було насамперед для мам. У сім'ях багато дітей і стежити за кожним було непросто, а таке сповивання повністю знерухомлює немовля. Дорослі навіть не обтяжували себе регулярним пранням пелюшок, а просто тримали їх над вогнем. Дитину у такому коконі могли при необхідності підвісити на гачок.
Сьогодні ортопеди категорично проти тугого сповивання, на їхню думку воно негативно впливає на формування опорно-рухової системи (особливо тазостегнового суглоба). Пелюшки стали використовуватися як підстилки, легкі ковдри, а також для делікатного обгортання після прийняття водних процедур. В результаті немовлята отримали свій власний гардероб. Батьки намагаються, щоб малюки завжди виглядали ошатними та акуратними.
Одяг для дому та прогулянок
На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/89933/ є все необхідне, щоб сформувати гардероб для новонародженого. Дорослим інколи складно визначити скільки однотипних речей необхідно малюкові. Одні купують зовсім небагато (навіщо витрачати кошти, коли дитина так швидко росте), а інші вважають, що гардероб новонародженого повинен бути великим, адже перевдягання стає звичайною справою. Малюк відригнув, впісявся, забруднився – все це вимагає постійного оновлення одягу та частого прання. Тому певний запас дійсно потрібен. З основних виробів для повсякденного носіння необхідні 3-4 комбінезони з закритими ручками (царапки) та ніжками, кілька пар шкарпеток. шапочка, боді, а також кофтинки та повзунки. Застосування одноразових підгузків зменшує кількість необхідного одягу.
Для пошиття використовуються такі матеріали:
- Бавовна. Найпоширеніший варіант. Викликає приємні тактильні відчуття, добре пропускає повітря, легко піддається фарбуванню. Але після багаторазового прання деформується, а при сушінні на сонці може з'явитися легкий жовтуватий відтінок.
- Льон. Натуральний, екологічний матеріал, з високою повітропроникністю, міцністю і зносостійкістю, а також помірними антибактеріальними властивостями. Але для виготовлення одягу для малюків застосовується рідко, бо сильно мнеться і не має необхідного рівня еластичності.
- Трикотаж. Це в'язане волокно, яке може виготовлятися з натуральних, синтетичних, штучних ниток. Можуть використовуватись натуральні волокна – бавовна, вовна, шовк. Штучні отримані промисловим способом з натуральних, природних матеріалів (наприклад, віскозу роблять з целюлози), а синтетичні зроблені з полімерів, синтезованих у лабораторних умовах (поліамід, поліефір). Для немовлят можна використовувати трикотаж тільки на основі натуральних ниток.
- Вовна. Натуральний матеріал, який добре зігріває, але може викликати алергію. Для його виготовлення використовується вовна овець, верблюдів, кіз. Такі вироби завжди одягаються поверх бавовняних або трикотажних моделей. Вовну можна замінити на фліс. Цей матеріал зазвичай використовується для пошиття одягу з верхнього шару або служить теплою підкладкою для нього.
При підборі ми часто керуємось ціною та оформленням виробів, але основними критеріями є доцільність, сезонність, практичність. Також звертаємо увагу на склад волокна, рівень комфорту, безпеку застібок, фасон. Для натільного шару підходять тільки пропозиції з натуральних волокон, бо вони постійно контактують з ніжною шкірою немовляти. Середній шар – це комбінезон, костюм, поєднання футболок і кофтинок з повзунками або штанцями з еластичною, м'якою гумкою. Верхній шар необхідний у холодну погоду міжсезоння або взимку. Він складається з теплих комбінезона, конверта, шапки, рукавиць, шкарпеток.